ﻧﻪ ﻣﺮﮒ ﺁﻧﻘﺪﺭ ﺗﺮﺳﻨﺎﮎ ﺍﺳﺖ ﻭ ﻧﻪ ﺯﻧﺪﮔﯽ ﺁﻧﻘﺪﺭ ﺷﯿﺮﯾﻦ ﮐﻪ ﺍﻧﺴﺎﻥ به خاطرش ﺷﺮﺍﻓﺘﺶ ﺭﺍ ﺯﯾﺮ ﭘﺎ ﺑﮕﺬﺍﺭﺩ .

مقاله ها

قاچاق سوخت و سیگار، بزرگترین پرونده‌ همدان

مدیرکل تعزیرات حکومتی همدان با بيان اينكه یک‌هزار و 997 فقره پرونده توسط گشت‌های ویژه در تعزیرات حکومتی تشکیل شده است، گفت: 45.5 درصد از تخلفات با حکم قضات تعزیرات حکومتی تشکیل پرونده شده است.

 

به گزارش خبرگزاری فارس از همدان، علیرضا حسن‌پور ظهر امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه از ابتدای امسال تا 15 شهریورماه در مجموع 4 هزار و 912 فقره پرونده در تعزیرات جکومتی استان همدان تشکیل شده است، اظهار کرد: از این پرونده‌ها 4 هزار و 55 فقره پرونده در حوزه کالا، 514 فقره پرونده در حوزه قاچاق کالا، 343 مورد پرونده در زمینه بهداشت و درمان تشکیل شده است.

وی با اشاره به اینکه مجموع محکومیت‌ها بیش از 91 میلیارد ریال است، افزود: در حوزه کالا و خدمات 18 میلیارد و 400 میلیون ریال، در حوزه قاچاق کالا و عرض 74 میلیارد و 700 میلیون ریال و در حوزه خدمات و بهداشت نیز جمع محکومیت‌ها یک میلیارد و 128 میلیون ریال بوده است.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان همدان ادامه داد: بیشترین تخلفات در این مدت به ترتیب از خواروبارفروش‌ها، نانوایی‌ها، میوه‌فروشان، صنف پوشاک و مرغ و ماهی بوده است.

وی با بیان اینکه در مجموع یک‌هزار و 997 فقره پرونده توسط گشت‌های ویژه در تعزیرات حکومتی تشکیل شده است، گفت: نکته قابل توجه این است که 45.5 درصد از تخلفات با حکم قضات تعزیرات حکومتی تشکیل پرونده شده که با جدیت در مقوله رسیدگی به این پرونده‌ها ورود کرده‌ایم.

حسن‌پور با اشاره به اینکه در مجموع 10 قاضی در تعزیرات استان برای بازرسی گشت‌های سیار وجود دارد، خاطرنشان کرد: با تشکیل پرونده توسط قضات تعزیرات حکومتی در مجموع 11 میلیارد و 171 میلیون ریال تخلفات در این مدت 6 ماهه امسال گزارش شده است.

وی با بیان اینکه عدم درج قیمت بیشترین تخلفات بوده است، تصریح کرد: در حوزه تنظیم بازار نیز بیش از 150 فقره پرونده گرانفروشی و تخلفات بهداشتی در این مدت داشته‌ایم.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان همدان با تاکید بر اینکه در کنار گشت‌های مشترک، 774 مورد شاکی خصوصی از ابتدای سال داشته‌ایم، بیان کرد: عمده تخلفات شهروندان در حوزه گرانفروشی از صنف کابینت‌سازان، مبلمان‌فروشان، نصب آسانسور و تعمیر خودرو شکایت داشته‌اند که در مجموع یک‌میلیارد و 400 میلیون ریال به شاکیان وصول شده است.

وی در خصوص ورود جدی تعزیرات حکومتی در بخش احتکار و انبار کالاها نیز اظهار کرد: از اوایل مردادماه هفت مورد تخلف با چهار عنوان توسط تعزیرات در حال پیگیری و رسیدگی است که تخلف احتکارکنندگان در زمینه عدم ارائه موجودی کالا، امتناع از عرضه کالا و عرضه خارج از شبکه در مجموع 115 مورد پرونده به ارزش بیش از 70 میلیارد ریال بوده است.

در حوزه احتکار تخلفی از سوی اصناف همدان گزارش نشده است

حسن‌پور افزود: تاکنون نیز 106 مورد پرونده احتکار مختومه اعلام شده که جمع محکومیت‌ها بیش از 51 میلیارد ریال است.

وی با بیان اینکه در حوزه احتکار تخلفی از سوی اصناف همدان گزارش نشده است، گفت: بیشترین تخلفات در اقلام خوراکی شامل حبوبات، برنج، سبوس گندم، شکر، کود شیمیایی، روغن خوراکی و موتور و لوازم خانگی بوده است البته در برخی از شهرستان‌های استان نیز کالاهای توقیفی انبارها شامل 11 تن شکر در تویسرکان، هشت تن برنج در رزن توزیع شده و در همدان نیز کالاهای توقیفی انبارها شامل لوازم خانگی، 360 تن سبوس گندم، روغن موتور باید ظرف یک هفته دیگر در فروشگاه‌ها توزیع شود.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان همدان با اشاره به اینکه از مجموع 40 مورد واحد تخلفگر صنفی 20 مورد آن یعنی 50 درصد توسط مردم گزارش شده است، ادامه داد: از ابتدای امسال به دلیل ادعاگری برخی صاحبان مغازه‌های گیاهان دارویی بیش از 150 مورد تخلف در این زمینه منجر به بسته شدن مغازه شده است.

وی در خصوص اقلام احتکار شده در انبارهای همدان اظهار کرد: 172 دستگاه تلویزیون، 93 دستگاه لباسشویی، 111 مورد جاروبرقی و 123 دستگاه یخچال و کالاهای تقلبی 490 مورد بوده است که البته بیشترین پرونده کالاهای تقلبی دارای شاکی خصوصی است.

حسن‌پور با بیان اینکه بزرگترین پرونده‌های امسال همدان در زمینه دو پرونده قاچاق سوخت و سیگار بوده است، تصریح کرد: در حوزه میوه و تره‌بار و افزایش قیمت میوه چون نابسامانی‌های زیادی وجود دارد یک پرونده به ارزش 2 میلیارد ریال تشکیل شده که مواردی همچون خالص‌فروشی، وجود واسطه‌ها و فعالیت افراد فاقد مجوز از جمله مشکلاتی است که در این پرونده به آن رسیدگی می‌شود.

انتهای پیام/89046/

سیستم جامع اطلاع رسانی قیمت ها