ﻧﻪ ﻣﺮﮒ ﺁﻧﻘﺪﺭ ﺗﺮﺳﻨﺎﮎ ﺍﺳﺖ ﻭ ﻧﻪ ﺯﻧﺪﮔﯽ ﺁﻧﻘﺪﺭ ﺷﯿﺮﯾﻦ ﮐﻪ ﺍﻧﺴﺎﻥ به خاطرش ﺷﺮﺍﻓﺘﺶ ﺭﺍ ﺯﯾﺮ ﭘﺎ ﺑﮕﺬﺍﺭﺩ .

مقاله ها

رئیس اتحادیه کیف و کفش فروشان همدان گفت: ۹۵ درصد از کیف‌های موجود در بازار همدان تولید داخلی است و مردم هم به دنبال اجناس ایرانی هستند.

 

احمد گازرانی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در همدان، اظهار داشت: قیمت کیف و کفش برای دانش‌آموزان نسبت به سال گذشته افزایش چشمگیری نداشته است و بخاطر کاهش نقدینگی مردم، تولیدکنندگان و فروشندگان سود خود را به حداقل رسانده‌اند.

وی با بیان‌اینکه فرهنگ استفاده از کالای تولید داخلی در میان مردم شکل گرفته است، گفت: این روزها مردم به دنبال کیف و کفش ایرانی هستند و این امر انگیزه‌ای برای تولید بیشتر تولیدکنندگان شده است.

رئیس اتحادیه کیف و کفش فروشان همدان تصریح کرد: اگرچه قیمت کیف و کفش نسبت به سال گذشته افزایش چندانی نداشته است اما با این حال بسیاری از خانواده‌ها توان خرید این کالاها را برای فرزندان خود ندارند و ترجیح می‌دهند کیف و کفش سال‌های گذشته دانش‌آموزان را تعمیر کرده و از آن‌ها استفاده کنند.

گازرانی با تاکید بر اینکه تولیدکنندگان هم وضعیت اقتصادی مردم را درک می‌کنند، ابراز کرد: آن‌ها سود دریافتی خود را کاهش دادند و بیشتر تولیدکنندگان و فروشندگان سود زیر 20 درصد را از مشتریان دریافت می‌کنند.

وی با بیان‌اینکه با توجه به نوع و کیفیت کیف و کفش، قیمت آن هم متفاوت است، گفت: در حال حاضر قیمت یک جفت کفش و کیف با کیفیت متوسط برای دانش‌آموزان حول و حوش 100 هزار تومان درمی‌آید.

تولیدکنندگان کیف و کفش نیاز به تسهیلات دارند

رئیس اتحادیه کیف و کفش فروشان همدان با بیا‌ن‌اینکه بخشی از واحدهای تولیدی به علت عدم نقدینگی کافی به تعطیلی کشیده شده است ، ابراز کرد: تولیدکنندگان برای تهیه مواد اولیه نیاز به دریافت تسهیلات دارند.

گازرانی تصریح کرد: با توجه به اینکه همه خرید و فروش‌ها نقدی شده و دیگر هیچ جنسی به شکل چکی فروخته نمیشود، بنابراین تولیدکنندگان نقدینگی کافی برای خرید و تهیه مواد اولیه تولید کالا را ندارند.

سیستم جامع اطلاع رسانی قیمت ها