ﻧﻪ ﻣﺮﮒ ﺁﻧﻘﺪﺭ ﺗﺮﺳﻨﺎﮎ ﺍﺳﺖ ﻭ ﻧﻪ ﺯﻧﺪﮔﯽ ﺁﻧﻘﺪﺭ ﺷﯿﺮﯾﻦ ﮐﻪ ﺍﻧﺴﺎﻥ به خاطرش ﺷﺮﺍﻓﺘﺶ ﺭﺍ ﺯﯾﺮ ﭘﺎ ﺑﮕﺬﺍﺭﺩ .

مقاله ها

رئیس اتحادیه خرازی‌فروش شهرستان همدان گفت: در دو ماه گذشته حدود 30 پروانه بنا بر درخواست اعضای اتحادیه خرازي‌فروش به دلیل رکود بازار باطل‌ شده است.

 

امیر گلبخش امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در همدان با بیان اینکه آنچه بازار را آزار می‌دهد نوسان است، اظهار کرد: بازار طالب هیچ‌گونه تنشی نیست و برخی از اخبار نادرست منتشر می‌شود که بدنه بازار از آن بی‌اطلاع است.

وی با اشاره به اینکه کالای مورد نیاز اعضای صنف خرازی‌فروش‌ها در رسته‌های مختلف در بازار کاهش‌ یافته است، افزود: با توجه به اینکه اولویت خرید مردم با کالاهای اساسی مورد نیاز خانواده است میزان فروش در رسته‌های مختلف این صنف کاهش‌ یافته است.

رئیس اتحادیه خرازی‌فروش همدان تصریح کرد: گران شدن و یا ارزان شدن کالاها برای بازار محل مناقشه چندانی نیست اما نوسان و سردرگمی است که فعالان اقتصادی را با چالش مواجه می‌کند.

وی با بیان اینکه فعالان اقتصادی برای حفظ ارزش‌ سرمایه‌های خود گام برمی‌دارند، ادامه داد: اگر چهار تکه کالا فروخته شود، تنها می‌توان دو تکه کالا را خریداری و جایگزین آن کرد.

گلبخش با اشاره به اینکه تقاضای دریافت تسهیلات افزایش‌ یافته است، خاطرنشان کرد: خرید اجناس به‌ صورت نقدی شده و سفارش نیز به‌منظور تأمین و ارسال کالا نیست و ممکن است که خرید کالا مدت‌ زمان زیادی زمان ببرد.

وی گفت: اجناسی که زمستان سال گذشته خریداری‌ شده است هنوز از گمرک جنوب ایران ترخیص نشدند و همین مسأله به کمبود کالا نیز دامن زده و افراد را نگران کرده که چه اتفاقی برای آنها در گرمای جنوب افتاده است.

رئیس اتحادیه خرازی‌فروش همدان با بیان اینکه شنیدن اخبار ضد و نقیض باعث افزایش تنش در بازار می‌شود، اظهار کرد: در حال حاضر نیاز به یک مدیریت منسجم و قوی است که بتواند شرایط را به سمتی سوق دهد که حداقل اخبار منفی و ضدونقیض به حداقل برسد.

 

سیستم جامع اطلاع رسانی قیمت ها