ﻧﻪ ﻣﺮﮒ ﺁﻧﻘﺪﺭ ﺗﺮﺳﻨﺎﮎ ﺍﺳﺖ ﻭ ﻧﻪ ﺯﻧﺪﮔﯽ ﺁﻧﻘﺪﺭ ﺷﯿﺮﯾﻦ ﮐﻪ ﺍﻧﺴﺎﻥ به خاطرش ﺷﺮﺍﻓﺘﺶ ﺭﺍ ﺯﯾﺮ ﭘﺎ ﺑﮕﺬﺍﺭﺩ .

مقاله ها

استاندار همدان با تأکید بر اجرای برنامه مدون برای رونق تولید در همدان گفت: شهرک بنکداران و اصناف همدان در آستانه بهره‌برداری است.

 

به گزارش خبرگزاری فارس از همدان سید سعید شاهرخی بعد از ظهر امروز در بیست‌و‌دومین جشنواره شهید رجایی با تبریک هفته دولت و فرارسیدن «روز همدان» اظهار کرد: فردا یکم شهریورماه روز همدان و روز پزشک است که دلیل آن سالگرد حکیم هزاره‌ها، فیلسوف و عارف برجسته و پزشک جهانی بوعلی سیناست.

وی گفت: همدان با داشته‌های فراوان در حوزه پزشکی و پزشکان چیره‌دست، قطب پزشکی غرب کشور است.

استاندار همدان با بیان اینکه داشته‌های همدان جهانی است و در رأس بسیاری از افتخارات ایران زمین است گفت: باید در زمینه معرفی قدمت 3 هزار و 500 ساله همدان و وجود یک‌هزار و 800 اثر تاریخی که یک‌هزار و 61 مورد آن به ثبت ملی رسیده بیشتر تلاش کنیم.

وی با تأکید بر اینکه امسال در شرایط خاصی به هفته دولت ورود می‌کنیم بیان کرد: دشمنان قسم‌خورده ایران، عزم خود را جزم کردند که به گفته خود با محاسبه دقیق در ۱۳ آبان‌ماه و ۲۲ بهمن‌ماه، اثری از این دولت و نظام نباشد اما مانند همیشه ناکام ماندند.

شاهرخی با بیان اینکه ساز و کار دشمنان ایجاد نارضایتی حداکثری از سوی مردم با فشارهای اقتصادی، فلج کردن سیستم اقتصادی و تولید است افزود: این امر با تدبیر و صلابت رهبری، تدابیر دولت، همه قوا و نیروهای نظامی بی‌نتیجه ماند.

وی گفت: رکن اصلی پیروزی انقلاب اسلامی حضور آگاهانه مردم در لبیک به فرمان رهبر معظم انقلاب مبنی بر استقامت و مقاومت در برابر مشکلات است.

استاندار همدان با تأکید بر اینکه برخلاف تلاش دشمن، شاهد ثبات در کشور هستیم تصریح کرد: در عرصه جهانی نیز با پایین آوردن پهپاد توسط سبزپوشان جان بر کف کشور و متوقف کردن کشتی انگلیسی روحیه دشمنان و همراهانش در منطقه فروریخت.

وی با بیان اینکه نظام با صبر و استقامت سربلند پیش می‌رود و دولت نیز با تدبیر امور را پیش می‌برد که شرایط بهتر شود ادامه داد: مفتخریم در مسیری حرکت می‌کنیم که ریل‌گذاری آن توسط رهبری و تدابیر دولت است.

شاهرخی با اشاره به دیدار روز گذشته هیأت دولت با رهبر معظم انقلاب خاطرنشان کرد: ایشان در این دیدار بر همکاری و هم‌افزایی سه قوا تاکید داشتند که این مهم را در استان به عینه می‌بینیم.

وی توجه به تولید در برابر کارشکنی‌های دشمنان را از دیگر نکات بیان شده در این دیدار برشمرد و یادآور شد: برنامه مدونی در این رابطه در دست اجرا داریم.

استاندار همدان گفت: از یک‌هزار واحد تولیدی و صنعتی تاکنون واحدی در استان نداشته‌ایم که به دلیل تحریم‌ها و شرایط اقتصادی تعطیل شود؛ حتی در نظر داریم واحدهای تولیدی راکد شده از قبل را به کار برگردانیم.

باید خدمات جهادی و الهی بوده و نیت‌ها را الهی کنیم

وی با بیان اینکه باید خدمات جهادی و الهی بوده و نیت‌ها را الهی کنیم اظهار کرد: ما در جنگ اقتصادی هستیم و نقش ما حمایت از تولید است؛ کاری واجب‌تر از این امر و حمایت از مردم نداریم، بارها گفته‌ام کار ساعت معینی ندارد و باید شبانه‌روزی تلاش کنیم تا منویات رهبری محقق شود.

شاهرخی عدم توجه به حواشی و توجه به اولویت‌ها را از دیگر نکات بیان شده در دیدار هیأت دولت با رهبر معظم انقلاب برشمرد و گفت: این مهم در دستور کار ما خواهد بود.

وی با بیان اینکه تمام تلاش ما این بوده با توجه به محدودیت منابع، سند راهبردی و عملیاتی برای سه سال پیش رو را تدوین کنیم تصریح کرد: در تدوین این سند سعی شد مزیت‌های استان به تفکیک هر شهرستان استخراج شود. 

استاندار همدان با تأکید بر اینکه در این سند تکلیف اشتغال را برای همه دستگاه‌ها روشن کردیم، افزود: طبق سند، سالینه 20 هزار و برای سه سال 60 هزار شغل تکلیف کردیم که فرصت شغلی برای جوانان عرضه کنیم.

وی با تأکید بر اینکه از مجموع 20 هزار شغل در سال جاری تاکنون فرصت بیش از 8 هزار شغل ایجاد شده که اعلام می‌شود بیان کرد: برای تحقق این پروژه‌ها 15 هزار میلیارد تومان اعتبار از محل منابع دولتی، تسهیلات بانکی و سرمایه‌گذاری بخش خصوصی، پیش‌بینی شده است.

شاهرخی با اشاره به برنامه‌ها در بخش آب و کشاورزی، بیان کرد: در حوزه آب صرفه‌جویی 10 درصدی و در بخش کشاورزی محدودسازی سد اما بالا بردن بهره‌وری در برنامه است؛ ایجاد، نوساز و توسعه آبیاری مکانیزه و توسعه کشت‌های گلخانه‌ای به 210 هکتار طی سه سال از دیگر برنامه‌هاست.

در استان بر اساس فهم مشترک و فرهنگ مشترک عمل می‌کنیم

وی با بیان اینکه در استان بر اساس فهم مشترک و فرهنگ مشترک عمل می‌کنیم ادامه داد: به همت دولت، وزرا و پیگیری نمایندگان استان، همدان می‌تواند به عنوان الگو در کشور مطرح شود؛ با توجه به پیگیری‌ها اکنون همدان با اجرای پروژه‌های عمرانی به مثابه یک کارگاه عمرانی است.

استاندار همدان با تأکید بر اینکه در بخش راه بیش از 10 پروژه ملی داریم خاطرنشان کرد: استان همدان به جد مورد توجه دولت قرار گرفته و وزرا به استان سفر می‌کنند که آورده‌های خوبی برای استان دارد؛ در سفر اخیر وزیر صنعت سه پروژه مهم بازدید شد.

وی با اشاره به پروژه با اهمیت و اثربخش منطقه اقتصادی ویژه جهان آباد با یک‌هزار و 100 هکتار اراضی آماده سرمایه‌گذاری یادآور شد: از معدود استان‌هایی هستیم که شهرک مبتنی بر فناوری‌ها در بیش از 50 هکتار زمین در حال انجام است.

شاهرخی با بیان اینکه شهرک بنک‌داران و اصناف به عنوان بارانداز غرب کشور، جنوب کشور و کشورهای همسایه در آستانه بهره‌برداری است اظهار کرد: استان همدان کارگاه بزرگ سازندگی، کار و فعالیت است و بر این اساس مرکز آمار ایران نرخ بیکاری فصل بهار را 6.1 درصد اعلام کرده که رتبه اول در کمترین نرخ بیکاری را داریم.

وی با اشاره به وجود 50 هزار نفر بیکار در استان، گفت: شاید با وجود این تعداد بیکار در استان نرخ پایین بیکاری برای مردم ملموس نباشد.

استاندار همدان نرخ مشارکت اقتصادی استان را طبق اعلام مرکز آمار در بهار سال گذشته 42 درصد دانست و بیان کرد: این نرخ در سال جاری به 44 درصد رسیده که نشان از این دارد که مردم ما مشارکت‌جو هستند.

وی در پایان هدف از تشکیل جشنواره شهید رجایی را ایجاد انگیزه بیشتر با ارزیابی عملکرد دستگاه‌ها به منظور شتاب‌دهی و تحرک‌بخشی دستگاه‌ها دانست و خاطرنشان کرد: از مجموعه مدیران استان رضایت داریم اما توقع بیشتر است و با توجه به اینکه در جنگ اقتصادی هستیم باید آرایش جنگی بگیریم.

سیستم جامع اطلاع رسانی قیمت ها