ﻧﻪ ﻣﺮﮒ ﺁﻧﻘﺪﺭ ﺗﺮﺳﻨﺎﮎ ﺍﺳﺖ ﻭ ﻧﻪ ﺯﻧﺪﮔﯽ ﺁﻧﻘﺪﺭ ﺷﯿﺮﯾﻦ ﮐﻪ ﺍﻧﺴﺎﻥ به خاطرش ﺷﺮﺍﻓﺘﺶ ﺭﺍ ﺯﯾﺮ ﭘﺎ ﺑﮕﺬﺍﺭﺩ .

مقاله ها

با برگزاری انتخابات هیأت مدیره اتحادیه قنادان و آجیل فروشان همدان بار دیگر محمد ارغوان با اکثریت آراء رئیس اتحادیه شد ضمن اینکه اعضای هیأت مدیره گذشته مجدداً انتخاب شدند.

 

به گزارش خبرگزاری فارس از همدان، انتخابات هیأت مدیره اتحادیه قنادان و آجیل‌فروشان در محل سازمان صنعت، معدن و تجارت استان برگزار شد.

این انتخابات به دلیل اتفاقاتی که برای این اتحادیه رخ داد، از اهمیت ویژه‌ای برخوردار بود؛ عزل رئیس اتحادیه توسط کمیسیون نظارت بر اصناف مرکز استان و رد این حکم توسط دیوان عدالت اداری در سال‌های گذشته باعث شد همه نگاه‌ها به این انتخابات معطوف شود.

با این وجود فراز و فرودهای بسیاری در سال‌های گذشته در این اتحادیه صنفی رخ داد، برای دو بار اتحادیه قنادان به عنوان اتحادیه برتر کشور برگزیده شد. این اتحادیه با مدیریت محمد ارغوان در نخستین سالی که مدیریت این صنف را به دست گرفت چهار شیرینی سنتی همدان چون شیرمال، کماج ، حلوازرده و انگشت پیچ را به ثبت ملی رساند.

این اتحادیه درصدد این است که سوغات‌های دیگر همدان را نیز در میراث فرهنگی ایران به ثبت برساند.

در همین زمان بود که اتاق اصناف تصمیم گرفت دو اتحادیه قنادان و شیرینی‌فروشان و آجیل‌فروشان را ادغام کند و اتحادیه قنادان و آجیل‌فروشان را ایجاد کند، این اتفاق نیز رخ داد و دو اتحادیه مهم شهر در یکدیگر ادغام شدند.

از دیگر موضوعاتی که مورد توجه است ورود هیأت مدیره اتحادیه و البته اعضای نیک‌اندیش آن در کمک‌ به مردم سیل‌زده استان لرستان و گلستان بود، آنها نه تنها اقلام مورد نیاز مردم به ویژه دانش آموزان را در آستانه آغاز سال تحصیلی راهی این دیار کردند که جزو پیشگامان این کار بودند.

بزرگ‌ترین اتفاقی که برای این اتحادیه رخ داد، تهیه یک دفتر مناسب بود. با وجودی که دو اتحادیه ادغام شده، هر یک جداگانه دفتری داشتند اما پاسخگوی ادغام آن‌ها نبود که هیأت مدیره با کمک اعضا موفق شد، ساختمانی درخور شأن این صنف بزرگ تهیه کند و اتفاق بزرگی را رقم بزند.

در این انتخابات انتظار می‌رفت هیأت مدیره قبلی مجدداً رأی اعتماد خود را از تک تک واحدهای صنفی بگیرند که همین اتفاق نیز رخ داد و اکثریت هیأت مدیره بار دیگر انتخاب شدند. در جریان این انتخابات ۲۸۰ نفر که اکثریت اعضا را تشکیل می‌دادند شرکت کردند و منتخبان خود را برگزیدند.

محمد ارغوان با اکثریت آرا و کسب ۲۴۶ رأی به عنوان نفر اول، آیت شیری با ۱۱۱ رأی به عنوان نفر دوم، براتعلی فراهانی با ۱۰۸ رأی به عنوان نفر سوم، حسین علومی با ۱۰۳ رأی به عنوان نفر چهارم و امیرحسین همدانی با ۸۹ رأی به عنوان نفر پنجم برگزیده شدند، جعفر همدانی نیز به عنوان بازرس اتحادیه انتخاب شد.